תמא 38 משרד הפנים

     
 

תמא 38 משרד הפנים

האם גם אתה ועד בית בבניין מגורים ישן באיזור גוש דן ? מעוניין במידע על תמא 38 ? מתעניין בביצוע תמא 38 בבניין שלך ? חשוב שתדע כי תמא 38 משרד הפנים הנה תכנית בקנה מידה לאומי – להגנה על מבנים קיימים מפני רעידות אדמה. במסגרת תכנית זו המבנים עלולים להלהרס לחלוטין ולהיבנות מחדש, או להיות משופצים נקודתית בעת שהדיירים ממשיכים לשהות בבתים. התכנית הראשונה נקראת תמא 38 (2) והשנייה, ללא ההרס – תמא 38 (1) . במאמר זה נסקור בפנייך כיצד לאתר קבלן מבצע עבור מי מפרויקטים אלו:
 
אתר את תיק הבניין שלך בעירייה
 
גש לעירייה של העיר שלך ודרוש מהפקיד את תיק הבניין. חשוב להצטייד באמצעות פניה לטאב"ו בגוש חלקה של הכתובת שלך, במידה והפקיד ישאל לגוש חלקה הרלוונטי. בתיק ייכתב האם הבניין שלך זכאי או לא זכאי לתמא 38 משרדי הפנים.
 
מה עושים כאשר אינכם זכאים
 
אין לעשות דבר, שכן הבניין ככל הנראה נבנה לפי תקנות הבנייה החדשות והוא אינו מסוכן כאשר ישנן רעידות אדמה. תמא 38 משרד הפנים נועדה לטפל רק בבניינים הישנים אשר נשקפת סכנה לשהייה בהם בעת רעידת אדמה.
 
עבור זכאים בלבד: אתרו קבלנים מבצעים
 
את האיתור יש לבצע באמצעות האינטרנט: יש להכין רשימה של קבלני תמא 38 משרד הפנים. את הרשימה הזו יש להכין תוך ציון שם הקבלן ואיזורי הפעילות שלו. חשוב להכין רשימה גדולה ככל הניתן על מנת שתוכל להחליט בקלות למי לפנות בהמשך.
 
התייעץ עם ועדי בתים אחרים
 
חשוב להתייעץ עם כמה שיותר ועדי בתים אחרים אודות תמא 38 משרד הפנים: האם הם מתכוונים לממשו, ואם לא – מדוע. במידה והם מתכוונים לממשו, שאלו לקבלן המבצע עליו הם חשבו. מומלץ לשאול מדוע הם בחרו דווקא בו, ולרשום את פרטיו במידה וצויינה סיבה הגיונית דיו.
 
עקוב מקרוב אחר הביקורת אחר קבלנים שונים
 
ניתן להשיג את המיגדע באתרי עיתונות באינטרנט ובפורומים אינטרנטיים לשיתוף מידע: הקלד את שם הקבלן באינטרנט ודפי האינטרנט שיתגלו לך יכילו לא מעט דפי ביקורת לקריאה.
 
עיין בחומר כתוב אודות תמא 38
 
חשוב לעיין בכמה שיותר חומרים כתובים אודות תמא 38 משרד הפנים על מנת שגם אתה תוכל לדעת למי לפנות בנושא, מתי מומלץ לעשוץ תמא 38 בלי הריסבה ומתי עם הריסה, ומה הקבלן מחוייב לעשות לטובתכם במידה ומתבצע פינוי. 
 
לפרטים ומידע נוסף היכנסו לפורטל החלונות והדלתות