תמא 38 בבת ים

     
 

תמא 38 בבת ים

במאמר זה יסופק לכם מידע על תמא 38 בבת ים. המאמר ידון בתמא 38 הכולל את שיפוץ המבנה ולאחר מכן יעסוק המאמר בתמא 38 הכולל את הריסתו של המבנה ובנייתו מחדש. במסגרת הפרויקטים הללו הקבלן אינו דורש מכם – הדיירים תשלום, אלא מנחיל לעצמו זכויות בניה בבניין הבנוי או המשופץ. להלן הפרוצדורה המלאה אודות תמא 38 בבת ים משני הסוגים: תמא 38 ללא הריסה ותמא 38 עם הריסה:
 
תמא 38 ללא הריסת הבניין
 
נקראת תמא 38 (1) לפי תקנות משרד הפנים. במסגרת תכנית זו יבצע הקבלן תמא 38 בבת ים כדלקמן: הוא יתחיל בסבב שיחות עם ועד הבית במסגרתו יחלו החתמות הדיירים על הפרויקט. במידה וכולם חותמים יתחיל השיפוץ אשר לא יצריך כל פינוי: הבניין יחוזק נגד רעידות אדמה נקודתית, כאשר ליקויים שנמצאו בבניין יוסרו מיידית על ידי הקבלן. בסיום התהליך יעניק לעצמו הקבלן זכויות בניה בבניין: בדרך כלל זה קורה בקומת העמודים של הבניין או בקומות הגג החדשות אותן הוא בונה. תמא 38 בבת ים נחשבת לנדיבה סמיוחד שכן התב"ע: תכנית הבינוי העירונית בבת ים מאפשרת כבר בעצמה תוספת בניה יפה לקבלנים במקרה זה. הדבר שונה מתב"ע בערים אחרות בהן מוקצאת לקבלן רק קומה ארו 2 בכל בניין, ואז – גם אם תמא 38 מאפשרת לו 3 קומות התב"ע בולמת אותו ל 1-2 בלבד.
 
תמא 38 עם הריסת הבניין
 
נקראת תמא 38 (2) לפי תקנות משרד הפנים. במסגרת תכנית זו יבצע הקבלן תמא 38 בבת ים כדלקמן: הוא יתחיל בסבב שיחות עם הדיירים ועם וועד הבית במסגרתו יסוכם על הליך הפינוי, גובה מימון הקבלן עבור ההובלה, הפינוי והשכירות במקום החדש, ולוחות הזמנים לסיום ביצוע הפרויקט. חשוב לציין כי הקבלן חייב לממן לדיירים המפונים כל הוצאה הקשורה לפינוי: משכירות ועד עורך דין משותף לדיירים. חשוב כבר בשלב הדיונים עם הקבלן לקרוא גם לעורך דין אשר ידאג לכל מחסוריכם במסגרת תמא 38 בבת ים מול הקבלן והרשויות. חשוב לציין כי מדובר בפרויקט משתלם אשר יניב לכם בניין חדש ויפה אשר יבטיח לכם חיים מוגנים בשעת רעידת אדמה.
 
התחלת תהליך התמא הוא אינו פשוט, בשביל זה משרד עורכי הדין עובדים בשבילכם ומקדמים את ההליכים המשפטיים מול הגורמים הרלוונטים לטובת שדרוג ביתכם. העברת מבנה קיים למסגרת תמא 38 כרוך בלא מעט כאבי ראש ודאגות, וצוות אלטמן עורכי דין נמצא לרשותכם בכל ההליך מא ועד ת , תוך שמירה על טובת הדיירים.