התחדשות עירונית בת ים

     
 

התחדשות עירונית בת ים

במאמר זה נספק לכם מידע על התחדשות עירונית בת ים. חשוב להבין כי התחדשות עירונית מכילה סוגים רבים של פרויקטים שניתן לבצע: תמא 38, פינוי בינוי, ושיפור חזות פני העיר עם גגות הזזה. בכל אחד מסוגי פרויקטים אלו מעורבים קבלנים, ולכן חשוב לבחור רק בקבלנים איכותיים בכל נושא אשר יספקו לכם את תוצאת הבנייה הרצויה כפי שדורשות תכניות המתאר בעירייה. להלן פירוט על סוגי התחדשות עירונית:
 
תמא 38
 
תכנית של משרד הפנים להגנה מפני רעידות אדמה: מהות התכנית – הדיירים יספגו שיפוץ של בניין מבלי לשלם עליו, אך הם ייאלצו להישמע לקבלן במידה והוא ידרוש לפנותם באופן זמני לשם ביצוע הבניה. בתמורה לשיפוץ – הקבלן מקבל זכויות בנייה בבניין, ומחוייב לממן לדיירים את הלוגיסטיקה והפינוי במלואם מבחינה כספית. כמות הקומות בכל בניין שזכאי הקבלן לבנות לעצמו משתנה מעיר לעיר: התחדשות עירונית בת ים נחשבת לאטרקטיבית במיוחד במסגרת תמא 38 שכן זכויות הבניה מורחבות בשונה מרשויות כמו תל אביב או רמת השרון בהן לקבלן ישנן זכויות בניה מועטות המתבטאות בקומה עד 2 קומות לבנייה עבור הקבלן לכל פרויקט.
 
בינוי פינוי
 
בתכנית העירייה, משרד הפנים או קבלן כלשהו יכולים להכריז על שטח כמיועד לפינוי לטובת קידום מיזם חדש: בניינים חדשים, פארקים, וכבישים. בתמורה לפינוי מקבלים המפונים מימון אשר מספיק להם להתיישב במקום אחר בארץ. תכנית זו באה לידי ביטוי בעבר, והיום היא פחות נפוצה, אף על פי שעדיין קיימת במוקדים שונים ברחבי הארץ. במסגרת התחדשות עירונית בת ים ניתן לבצע הליך בינוי פינוי.
 
שיפור חזות פני העיר
 
תכנית אשר כוללת הצבת אלמנטים פיסיים שונים המשפרים את חזות פני העיר: שתילת גנים ירוקים, הצבת פחי אשפה חדשים ומעוצבים, סלילת שבילי הליכה ואופניים, ועוד. שיפור חזות פני העיר כולל ביצוע פעולות פשוטות בהרבה בהשוואה למה שהוזכר לעייל, אך פעולות אלו מייקרות את שווי המגורים בעיר בזמן קצר ביותר. התחדשות עירונית בת ים כמו גם ברמת השרון – הייתה גדולה מאד בעשור האחרון ופרויקטים רבים נבנו על בסיס שיפור חזות פני העיר: בניית טיילות ושבילים, סלילת שבילי אופניים ושתילת פארקים ירוקים גדולים ברחבי הערים  הללו.