ביקורת מבנים

     
 

ביקורת מבנים

במאמר זה נספק לכם את כי המידע אודות ביקורת מבנים. חשוב לציין כי שירות ביקורת מבנים הנו שירות אשר נועד לבדוק מבנה קבוע ולפסוק על עמידותו ובטיחותו. שירות ביקורת מבנים הוא שירות חובה לכל קבלן אשר בונה בניין למען השקט הנפשי שלו וכן למען הביטחון הוודאי שהוא עשה את הדבר הנכון כאשר בנה את הבניין בדרך בה הוא הורה לבנות אותו. בתחום כמו ביקורת מבנים בודקת החברה את התחומים הבאים:
 
בדיקת הנחת יסודות המבנה
 
האם היסודות הונחו כנדרש, ובקנה מידה מדויק. במסגרת הליך ביקורת מבנים חברת הביקורת מסוגלת לפסוק גם כאשר הבניין עומד על תילו – האם יסודותיו ראויים או בלתי ראויים לתפקוד הבניין בעתיד. במידה וחברת ביקורת מבנים תפסוק שהם אינם ראויים אנו רואים לנכון להמליץ לך על בדיקה של דעה שניה: חברה אחרת. ברוב המקרים – גם חברה אחרת תגיע למסקנה דומה ובמקרה זה יהא עלייך להרוס את המבנה ולבנותו מחדש – הפעם כאשר היסודות מונחים כנדרש. מומלץ להתייעץ עם חברת ביקורת מבנים בשנית בטרם המשך בניית הבניין – במצב זה.
 
בדיקת החלק החיצוני של המבנה
 
חברת ביקורת מבנים א. א. מפקחי פרוייקטים תבדוק האם שלד הבניין נבנה כהלכה, ועמודי הפלדה הונחו בצורה סימטרית. בדומה לבדיקת יסודות הבניין יש ביכולתה של חברת ביקורת מבנים לבדוק עובדה זו גם כאשר הבניין עומד על תילו. חשוב להישמע לפסיקות השונות של חברות ביקורת מבנים בנושא זה, שכן השלד חשוב לא פחות מהיסודות והוא שתורם ליציבות הבניין הלכה למעשה.
 
בדיקת החלק הפנימי של המבנה
 
בדיקה זו תתרכז בעיקר בתקרת הקומות של המבנה. בעבר אירעו בישראל אסונות רבים בהם תקרות של מבנים בתוך בניינים קרסו האחת על השניה. בדיקה זו תוודא ששיטות בניה לא בטוחות שהשתמשו בהן בעבר אינן מיושמות יותר, ושהתקרות בנויות בצורה עמידה ולפי תקנות מכון התקנים הישראלי. בנוסף תיעשה בדיקה של קירות הפנים של המבנים: ייבדקו קירות הבטון והגבס, ויירשמו המלצות לבניית קירות מסוימים מחדש או השארתם על כנם. חשוב לציין כי ביקורת מבנים הוא הליך חובה עבור כל בניין מגורים או בניין משרדים אשר נבנה והוא אינו שירות מותרות. שירות זה הוא השקט הנפשי שלך בתור קבלן או מהנדס – לבצע את הבדיקה כנדרש וללא סיכון האנשים שצפויים לאכלס את המבנה.