אישור תמא 38

     
 

חברות תמא 38

במאמר זה תמצאו קובץ טיפים מקצועיים על בחירת חברות תמא 38. חשוב להבין כי חברות תמא 38 יכולות לפנות לוועדי הבתים בבניינים, וועדי הבתים יכולים לפנות אליהן. היחסים הם בילטרליים בין שני הצדדים. במסגרת האינטרקציה בין השניים מציעות חברות תמא 38 לבנות בניין חדש במקגום הבניין הקיים, או לשפץ את הקיים. הנושא המרכזי בתמא 38 אינו השיפוץ אלא המיגון מפני רעידות אדמה. באם הקבלן יהיה סבור כי תכנית תמא 38 (1) – הימא תכנית התמא ללא ההריסה – לא מספיקה, יציע האחרון את תמא 38 (2) שכולל את הריסת המבנה וסיוע לדיירים להתפנות למבנים ארעיים בעת ההריסה והבנייה המחודשת. להלן מספר טיפים מקצועיים לגבי התנהלות מול חברות תמא 38:
 
ודאו כי החברה המבצעת היא בעלת רקורד תעסוקתי חיובי
 
ניתן לברר מידע זה ברשת האינטרנט ולהתייעץ עם ועדי בתים שכנים אשר ביצעו תמא 38 בעבר. הם יוכלו לספק לכם מידע על אמינות החברה המבצעת ולהפנות אתכם אל חברות תמא 38 אחרות במידה ומתעורר אצלם חשד שלא מחברה זו תבוא הישועה. חשוב לעקוב מקרוב אחרי עצות חבריכם ומכריכם באינטרנט על מנת שלא תחזרו על טעויות של דיירים מבניינים אחרים.
 
ודעו כי חוזה תמא 38 כולל סיוע לדיירים בכל שיידרש
 
מדובר על סיוע להתפנות למבנים ארעיים: מהובלה ועד תשלום השכירות במקום. חשוב לוודא  שהמימון מבוצע על ידי הקבלן שהורס את הבניין ובונה בניין חדש הבנוי היטב מול רעידות אדמה. חברות תמא 38 מחוייבות למימון זה אך חשוב לוודא זאת בטרם תגישו לקבלן את חתימותיכם.
 
ודעו מה יהיה המפרט הטכני של הבניין החדש
 
חשוב לוודא שהבניין החדש לא ייבנה על עמודי בטון כמו קודמו, אלא יעמוד ישירות על יסודותיו. כמו כן, יש לוודא שמוקם חדר ביטחון בבניין המשמש כממ"ד מוגן בעת מלחמה או רעידות אדמה. חדר זה הוא חדר חובה בכל בניין בו מעורבות חברות תמא 38 לפי תקנות משרד הפנים.
 
הצטיידו בעורך דין שייצג אתכם מול הקבלן והרשויות
 
מומלץ מאד שאתם – כדיירים תהיו גוף מאוגד שייוצג משפטית במידה ויתרחשו תקלות או ניצולים משפטיים שונים על ידי הגורמים החזקים מכם: הקבלן או הרשויות. על פי תקנות משרד הפנים – חברות תמא 38 מחויבות לשלם את שכר הטירחה לעורך דין הזה.
 
לקבלץ מידע וייעוץ בנושא בקרו באתר י ש אמריקה. חברה המובילה בתחום התמא והנדלן.