עורך דין הסדרי חוב – כל מה שצריך לדעת

     
 

עורך דין הסדרי חוב – כל מה שצריך לדעת

עורך דין הסדרי חוב מטפל בלקוחותיו בשלושה מישורים: או ישירות מול הנושים, או בהוצאה לפועל או בפשיטת רגל. מנגד, עורך דין שכזה יכול לייצג גם נושים, ולהתנהל מול החייבים ועורכי דינם באותם מוסדות. להלן תפקידו השונים של עורך דין הסדרי חוב כאשר הוא נדרש לייצג לקוח.

הידברות ישירה מול בעל החוב או הנושה

כאשר החייב והנושה בחרו להידבר ביניהם בדיבור ישיר, ולא לערב את ההוצאה לפועל או את מוסד פשיטת הרגל, הם ייעזרו בעורכי דין. פעמים רבות, ויש האומרים – רבות מדי, לא מצליחים עורכי הדין להגיע לאיזושהי הסכמה קולקטיבית ואז פותחים תיקים בהוצאה לפועל או בפשיטת רגל, אולם עורך דין הסדרי חוב שיודע מה הוא עושה יפעל כך שההתקשרות עם הצד השני תהיה לטובת לקוחו, וכך שהוא יוכל להיות מחולץ מהיותו נושה או מנגד – מהיותו חייב עם חוב כבד על כתפיו.

התנהלות בהוצאה לפועל

במקרה של עורך דין הסדרי חוב המגן על החייב: פנייה לרשם ההוצאה לפועל, בדיקה שההתנהלות שלו תקינה, ביטול עיקולים, וסיוע בכינוס התיקים של ההוצאה לפועל ללשכה אחת (איחוד תיקים). במידה והעורך דין פועל לטובת הנושה הוא ידרוש הסברים מההוצאה לפועל מדוע כספו לא שולם, יזרז אותם לגבות את הכסף מהר יותר מהחייב, ובמידה והוא לא סומך ע כישוריה של ההוצאה לפועל, יפעל לפתיחת תיק לחייב גם בפשיטת רגל.

התנהלות בפשיטת רגל

עורך דין הסדרי חובות המגן על החייב: התייצבות לכל דיון משפטי בו המנהל המיוחד או הכונס הרשמי טוענים שמדובר בחייב לא אמין אשר צריך להיות מחוץ לפשיטת רגל, בחזרה לציפורניהם של החייבים בהוצאה לפועל. בדיון המשפטי הוא יציג את דרכו של החייב כדרך אמינה אשר אינה מצדיקה את גריעתו מההליך. מנגד, עורך דין המייצג את הנושה יפעל לכך שכספי קופת הכינוס יועברו בהעדפה גבוהה ללקוח שלו, תוך שהוא מנהל מאבקים על כך לא רק מול הכונס הרשמי אלא גם מול נושים אחרים המצפים לכספם.

על כן, ככל שאתה נמצא בסיטואציה שקשורה לחוב, בין אם אתה הוא החייב, ובין אם חייבים לך כסף, מוטב כי תצטייד בעורך דין הסדרי חוב המומלץ באתר.