בדיקת קרינה

     
 

בדיקת קרינה סלולארית - האם החברות הסלולאריות באמת מסוגלות לבצע בדיקת קרינה?

כל חודש ורבע בערך מתפרסם מחקר חדש או תחקיר חדש של אחד העיתונים או ערוץ חדשות החושף פרשה חמורה של קרינה סלולארית חזקה ביותר ממוקד או מאנטנות המוצבות בקרבת אזור מגורים ואף על הסכנה הנשקפת לציבור העובד באותן חברות סלולאריות, העובד בטווח מסויים מאותן חברות ואף הסכנה הנשקפת למשתמשי הקצה (היינו הציבור כולו). תחקיר אחד אף חשפה פרשה חמורה ביותר בה שלושת מפעילות הסלולאר בארץ (פלאפון, פרטנר וסלקום) שוכרות דירות ובתים ואף משרדים בהשוואה וזאת בכדי להפוך את המבנה לתחנת שידור כלומר להציב שם אנטנות קליטה. בדיקת קרינה סלולארית מצביעה על הסכנה המיידית הנשקפת לכל העובדים או המתגוררים בסביבה, ציבור אשר כלל איננו מודע לעצם קיומן של אנטנות מסוכנות בקרבתם.

בתגובה לחשיפת פרשה זו ועוד פרשות רבות אשר מציגות לנו שלוש חברות ענק גדולות, חזקות ודורסניות, אשר במטרה למקסם את רווחיהן אינן בוחלות בשום אמצעי, ויסכנו חיי אדם רבים, התעורר שיח ציבורי רועש. החברות הסלולאריות באמצעות איגוד החברות הסלולאריות בישראל הבטיחו כי הן תטפלנה בבעיה ויוקם גוף אשר יעסוק בהערכת סיכון תוך בדיקת קרינה מטעם צוותים של האירגון. כמובן שהירוקים (אנשי איכות הסביבה) לצד כל אזרח בעל שכל ישר הבינו מיד כי מדובר במקרה של "החתול שומר על השמנת" וכי לאותן בדיקות קרינה מטעם החברות עצמן אין שיניים ואין שום רלוונטיות לממצאים אשר יתגלו אם בכלל יתגלו, אם בכלל יערכו או תיערך בדיקת קרינה אחת לירח מלא...

הובן לכל כי בדיקת קרינה לא יכולה להיות באחריותה, תחת פיקוחה או אפילו לאפשר את התערבותה של חברה סלולארית או הארגוןהמאחד את שלושת החברות הסלולאריות כי מדובר בניגוד אינטרסים מובהק וכי השיח סביב בדיקת קרינה, היכן היא צריכה להתבצע, מה צריכות להיות הסנקציות אשר ננקטות ובאיזו מהירות תגובה יש לפעול במקרה זה, בעקבות בדיקת קרינה סלולארית, כל אלו אמורים להיות מטופלים על ידי גוף חיצוני, נטול אינטרסים, בעל הידע והכלים לבצע בדיקת קרינה איכותית, מקצועית, להסיק את המסקנות הרשמיות ולהעבירן לגופים המוסמכים (משרת לאיכות הסביבה, משרד התקשורת וכיו"ב).

לכן, נכון להיום, באם אתם מרגישים כי אתם נמצאים בסכנה הן מבחינת מקום העבודה שלכם, בית הספר בו הילדים מתגוררים או חמור מכך - איזור הבית שלכם, אתם יכולים לפנות למשרד לאיכות הסביבה ולהתייעץ איתם לגבי בדיקת קרינה. באם אתם מרגישים שמקום העבודה שלכם מהווה מפגע, שהוא מסכן אתכם ועוד אנשים רבים בסביבה ואתם מעוניינים שתבוצע בדיקת קרינה אך אינכם רוצים שידעו כי אתם הגורם המדווח (מחשש למקור הפרנסה שלכם), אתם יכולים להתקשר ולבצע בקשה אנונימית לביצוע בדיקת קרינה באתר.